باسمه تعالی

امروزه همه درمانگران اعتیاد به این باور رسیده اند که درمان اعتیاد فقط ترک مواد نیست و درمان قطعی وقتی رخ خواهد داد که در رفتارها نیز تغییر رخ بدهد.به خاطر اینکه تغییر در رفتار رخ بدهد؛ باید علاوه بر جسم انسان، روان انسان نیز تغییر بکند و اساسا درمان، وقتی  موفقیت آمیز هست که بیشتر بر روان انسان اثر بگذارد.

از مباحث مهمی که می تواند باعث تغییر رفتار بشود؛ برآورده کردن نیازهای معنوی و روانی بیماران و پاسخ به سوالات اصلی بیمار در این خصوص می باشد. سؤالات بسیاری برای همه بیماران وجود دارد که پاسخ مناسبی برای آن پیدا نکرده اند. به عنوان مثال موارد زیر را بیان می کنیم:

چرا من مبتلا به اعتیاد  شدم؟ آیا خداوند مرا در سختی ها رها کرده است؟ آیا بیماری من نتیجه اعمال بد گذشته من است ؟ آیا اعتیاد عقوبت گناهانم است؟  با وجود این بیماری ، زندگی من چه معنایی دارد؟ با این شرایط چگونه می توانم احساس ارزشمندی داشته باشم؟ چرا هر چه دعا میکنم مستجاب نمی شود؟ هدف  از خلقت من چیست؟ چه کنم که حمایت الهی و پشتیبانی خداوند را در زندگی احساس کنم؟ چه راهکار هایی برای من وجود دارد تا با خداوند ارتباط بهتری داشته باشم؟ هنگام عصبانیت و خشم چه کنم؟ راهکار های رسیدن به  امید ، صبر و توکل  چیست؟ و …

در این دوره آموزشی قصد داریم تا با بررسی ابعاد مختلف ارتباطات چهارگانه (با خدا، با خودم، با اطرافیانم، با جهان اطرافم) پاسخی به سؤالات فوق بدهیم و از این طریق بتوانیم؛ زندگی را ارزشمند نموده و در درمان بیماری اعتیاد موفق تر از قبل گام برداریم.

در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از برگزار کنندگان دوره، جناب آقای دکتر احمدی فراز و جناب آقای دکتر سید روح الله موسوی زاده – اعضای هیئت مدیره محترم مؤسسه سلامت نوید نیایش – از تمامی دست اندرکاران خدوم و زحمت کشی که در برپایی این دوره نقش بسزایی ایفا می نمایند قدردانی و تشکر می کنیم.

جهت مشاهده رزومه هر یک از این عزیزان بر روی نام ایشان کلیک نمایید :

 

رزومه جناب آقای دکتر خانزاده

رزومه جناب آقای دکتر سید عبدالعلی موسوی زاده

رزومه جناب آقای هادی سلیمانی

رزومه جناب آقای ابراهیم کولیوند

رزومه جناب آقای عباس علی شیروانی